najlepsza odżywka do rzęs ranking

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele produktów tego rodzaju. W zasadzie większość czołowych producentów kosmetyków posiada w swoim asortymencie odżywkę do rzęs. Dlatego podjęliśmy się zestawienia i wyboru tych najlepszych produktów, które faktycznie spełniają zamieszczone przez producenta na opakowaniu obietnice.

Ranking powstał w oparciu o odczucia użytkowniczek, co do zauważalnych efektów. Stosowanie wszystkich odżywek do rzęs producenci zalecają w podobny sposób.

Oto ranking najlepszych, dostępnych na rynku odżywek do rzęs, wraz z ich krótką charakterystyką:

1.Eleverlash

odżywka do rzęs ranking

KUP W NAJNIŻSZEJ CENIE – kliknij tutaj!

Niekwestionowanym numerem jeden zestawienia jest odżywka Eleverlash. Preparat daje spektakularne efekty, jeżeli stosujemy go zgodnie z zaleceniami producenta. Serum do rzęs zapewnia długie i gęste rzęsy, już po kilku tygodniach stosowania- możemy pokusić się o stwierdzenie, że otrzymujemy oprawę oczu dorównującą efektowi sztucznych rzęs.

Pierwsze efekty używania Eleverlash panie testujące zauważyły już po tygodniu stosowania. Do tego producent zapewnia, że skład kosmetyku jest dobrany pod kątem bezpieczeństwa użytkowania. W trakcie opracowywania składu dokonywano regularnych testów okulistycznych oraz alergologicznych, które zapewniają bezpieczeństwo użycia.

Nawet panie posiadające znaczną tendencję do alergii nie odczuły negatywnych efektów, za to cieszyły się spektakularnym wyglądem swoich rzęs. Eleverlash może poszczycić się także bardzo dobrą relacją jakości do ceny. Odżywka do rzęs wyprzedza inne przede wszystkim bardzo krótkim czasem oczekiwania na pierwsze efekty, które utrzymują się naprawę długo.

Do tego znaczna część testerek stwierdziła, że po zastosowaniu kuracji mogła zrezygnować z używania tuszu do rzęs- oprawa oczu i bez niego była wyraźna i piękna.

UWAGA !!!

Specjalna promocja -25% – Odbierz Rabat

Odbierz Rabat – kliknij tutaj!

2. Revamin Lash

Pierwszą trójkę naszego rankingu zamyka odżywka Revamin Lash. Preparat ten pierwsze widoczne efekty daje po około miesięcznym  stosowaniu. W swoim składzie posiada wiele naturalnych składników, których zadanie poza tym głównym, czyli wzmocnieniu naszych rzęs ma za zadanie pielęgnację wrażliwych okolic naszego oka.

Odżywka do rzęs cieszy się dobrymi opiniami wśród używających ją pań. Rzęsy faktycznie są znacząco wydłużone, pogrubione i mocno podkreślone,  zgodne z obietnicą producenta.

SPRAWDŹ CENĘ – odbierz rabat

3. Miralash

Odżywka do rzęs Miralash stanowi kolejną wartą uwagi propozycję w naszym rankingu. Produkt podobnie jak zwycięzca naszego zestawiania nie wywołuje podrażnień oraz alergii.

Jednak czas oczekiwania na efekty kuracji są dosyć długie- potrzeba kilku tygodni, by zauważyć pierwsze efekty. Preparat po tym czasie daje efekty zgodne z zapewnienie producenta- rzęsy są ciemniejsze, grubsze oraz zdecydowanie dłuższe.

Największą wadą, jaką posiada odżywka do rzęs Miralash jest brak trwałości efektów- po zaprzestaniu używania preparatu nasze rzęsy wrócą do stanu poprzedniego.

SPRAWDŹ CENĘ

4. Biotebal rzęsy XXL

Odżywka Biotebal rzęsy XXL, to kosmetyk nowej generacji, który zawiera opatentowaną formułę Inno- BiBiotin, której działanie polega na wzmocnieniu oprawy oka. Producent zaleca stosowanie odżywki na rzęsy oraz brwi. Preparat zapewnia znaczne wydłużenie włosków, które zauważyły wszystkie testujące kobiety.

Większość z nich także zaobserwowała pojawienie się dodatkowych włosków, które dały efekt zagęszczenia oraz pogrubienia. Efektem ubocznym stosowania kosmetyku jest pielęgnacja skóry wokół oczu dzięki m.in. zastosowaniu słynącego z działania pielęgnacyjnego świetlika lekarskiego.

SPRAWDŹ CENĘ

5. Revitalash Advanced

Odżywka na porost rzęs RevitaLash Advanced jest jedną z pierwszych odżywek tego typu, jakie były dostępne na rynku. Zamysłem do powstania tej linii była skuteczna i szybka pomoc dla kobiet, które w efekcie chemioterapii straciły całe owłosienie. Plusy płynące z jego użytkowania jednak szybko przejęto w ogólnej kosmetyce, serum oprócz wydłużenia oraz zagęszczenia rzęs naprawia także ubytki w naszych włoskach powstałe na skutek stylizacji rzęs np. zalotką.

Stosowanie preparatu daje bardzo dobre rezultaty, jednak skład nie wyróżnia się niczym szczególnym spośród innych dostępnych na rynku preparatów. Posiada przy tym znaczną wadę, która uniemożliwi części pań zakup- posiada wysoką cenę, jest najdroższą odżywką do rzęs w tym zestawieniu, kosztuje trzykrotnie więcej niż Eleverlash.

SPRAWDŹ CENĘ

6. L’biotica Active Lash

lbiotica

Firma L’biotica wypuściła na rynek serum Active Lash. Działanie odżywki do rzęs polega na wydłużeniu fazy  wzrostu  rzęs oraz niedopuszczeniu do wypadania włosków, przez co możemy osiągnąć efekt wzmocnienia, widocznego wydłużenia oraz zagęszczenia rzęs. Efekty możliwe do zaobserwowania są po około miesięcznym stosowaniu preparatu.

Odżywka do rzęs Acitve Lash posiada w swoim składzie keratynę, panthenol oraz argininę- naturalny składnik, którego działanie polega na pobudzeniu rzęs do naturalnego wzrostu. Producent podobnie jak w przypadku odżywki Biotebal rzęsy XXL zaleca stosowanie preparatu i na rzęsy i na brwi.

SPRAWDŹ CENĘ

7. Oceanic Long 4 Lashes

Serum wzmacniające rzęsy i brwi od Oceanic- Long 4 Lashes w widoczny sposób przy regularnym stosowaniu wzmacnia i wydłuża nasze rzęsy. Na efekt działania preparatu trzeba jednak niestety poczekać długo. Pierwsze efekty, które odczujemy poprzez łatwiejsze rozczesywanie naszych rzęs pojawiają się dopiero po ok. 3 tygodniach. Główną wadą, jaką posiada również kilka innych odżywek do rzęs z rankingu, jest fakt zakończenia utrzymywania się efektów wraz z zaprzestaniem stosowania serum.

SPRAWDŹ CENĘ

8. Eveline

Odżywka do rzęs Eveline ReveLASH TM, jest jedną z najtańszych ujętych w rankingu. Użytkowniczki zgłaszały pierwsze zmiany w wyglądzie swoich rzęs już po kilkunastu dniach stosowania. Produkt opóźnia proces wypadania rzęs przy jednoczesnej stymulacji do wzrostu nowych włosków.

Co za tym idzie efekt, jaki uzyskujemy jest zadowalający. Rzęsy faktycznie są podkreślone, pogrubione oraz przyciemnione. Na jakiekolwiek rezultaty trzeba czekać dosyć długi czas, a po zaprzestaniu używania preparatu pozytywne efekty jego działania bardzo szybko znikają.

SPRAWDŹ CENĘ

9. FEG

Serum FEG Eyelash Enhancer, to najtańsza odżywka rzęs w rankingu. Nabyć ją można już za ok. 10 zł. Część użytkowniczek zauważyła początkowe pogorszenie stanu rzęs podczas stosowania odżywki do rzęs, jednak te, które mimo tego nie przerwały aplikacji, finalnie były zadowolone z efektów.

Odżywka wzmacnia i zagęszcza rzęsy jednak wymaga naprawdę wiele cierpliwości, żeby zauważyć jakiekolwiek efekty. Producent deklaruje je po ok. 4 tygodniach regularnego stosowania, jednak użytkowniczki w swoich opiniach wskazywały znacznie dłuższy okres oczekiwania na rezultaty- ok. 8 tygodni.

Odżywka do rzęs posiada naturalny skład mi.in olejek rycynowy. Składnikiem odpowiadającym za wzrost i wydłużenie rzęs jest w tym preparacie matrykina.

SPRAWDŹ CENĘ

10.Regenerum

Odżywka do rzęs Regenerum jest kosmetykiem pielęgnującym. Jej główne zadanie polega na wzmocnieniu oraz regeneracji naszych rzęs. To serum jako jedyne, z obecnych w zestawieniu jest dwufazowe. Pierwszą faza stosowana jest jak wszystkie odżywki do rzęs w rankingu.

Producent dołożył dodatkową drugą fazę, która posiada szczoteczkę taką jak w tuszach do rzęs, by dodatkowo jeszcze pokrywać całe włoski warstwą, której celem jest ochrona i wzmocnienie włosków. Odżywka do rzęs Regenerum nie daje tak spektakularnego efektu zmiany gęstości oraz długości rzęs jak inne preparaty z zestawienia. Jej działanie polega raczej na odbudowie i wzmocnieniu niż na zagęszczeniu i wydłużeniu.

SPRAWDŹ CENĘ

 1. Eleverlash
 2. Revamin Lash
 3. Miralash
 4. NanoLash
 5. Biotebal
 6. RevitaLash Advanced
 7. L’biotica
 8. Long 4 Lashes
 9. Eveline
 10. FEG
 11. Regenerum

Jak stosować odżywkę do rzęs ?

Odżywki do rzęs najczęściej aplikuje się na dwa sposoby. Odżywki, których główne zadanie polega na zahamowaniu wypadania, przedłużeniu cyklu życia włosa aplikuje się najczęściej specjalnie przystosowanym cieniutkim pędzelkiem, który jest częścią zestawu.

Opakowanie, pędzelek odżywki tego typu swoim wyglądem przypomina klasyczny eyeliner. Podobnie przebiega też proces aplikacji, który sprowadza się do nałożenia odżywki na rzęsy przy pomocy pędzelka na podstawę naszych rzęs, jak najbliżej powieki- podobnie jak przy malowaniu kreski eyelinerem.

Taki sposób aplikacji zapewnia to, że preparat dociera do cebulek włosków, czyli tam, gdzie ma szanse zadziałać. Musimy pamiętać, że aplikacja może nastąpić dopiero  po wieczornej toalecie, na czystą skórę, z której zmyto już całkowicie makijaż- ma to być ostatni etap naszego wieczornego rytuału pielęgnacyjnego.

Drugi typ odżywek do rzęs ma za zadanie regenerację włosków naszych rzęs. Swoim wyglądem przypominają tusz do rzęs. Aplikacja również wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku wykonywania makijażu maskarą- pokrywamy odżywką wszystkie włoski od nasady po same końce.

W obu przypadkach odżywka do rzęs powinna zostać na rzęsach przez całą noc. Przed porannym makijażem, najlepiej przetrzeć powieki płynem micelarnym, żeby usunąć ewentualne pozostałości.

Jaka odżywka do rzęs jest skuteczna ?

Każda z nas szuka skutecznego antidotum, które w sposób magiczny zmieni nasze cienkie, rzadkie, krótkie i osłabione rzęsy w gęsty, nadający prawdziwej głębi naszemu spojrzeniu gąszcz włosków. Obecnie na szczęście jest to możliwe przy pomocy dostępnych na rynku odżywek do rzęs takich jak EleverLash. Tutaj sprawdzisz recenzję i opinie o EleverLash.

Wybierając odpowiednią dla siebie mamy naprawdę trudny orzech do zgryzienia, ponieważ  na rynku mamy do wyboru naprawdę wiele rodzajów odżywek do rzęs , produkowanych przez różnych producentów. Najważniejszym kryterium, które pozwoli nam dokonać wyboru skutecznego serum do rzęs jest jego skład.

Jak wybrać najlepsze serum do rzęs ?

Szukając skutecznej odżywki do rzęs warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które oprócz składu mogą przesądzić czy powinniśmy się pokusić o zakup danego kosmetyku, czy będzie on raczej dla nas niezbyt odpowiedni:

 • cena – w wielu przypadkach to kryterium jest decydujące. Odżywki do rzęs dostępne na rynku kupić można w naprawdę dużej rozpiętości cenowej- od kilku złotych do niemal czterystu. Każda z nas dysponuje innym budżetem, jednak dokonując wyboru spośród najlepszych odżywek do rzęs w zasadzie każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb. Jak wnioskować możemy po sporządzonym rankingu, nie zawsze najdroższe znaczy najlepsze. Musimy także- żeby realnie określić wysokość wydatków- mieć świadomość, że odżywki do rzęs są kosmetykami naprawdę wydajnymi, dlatego opakowanie wystarcza na długo.
 • szybkość działania – większość z nas jest z natury niecierpliwa, kiedy dokonujemy zakupu preparatu bez względu czy dotyczy to kremu wyszczuplającego, serum przeciwzmarszczkowego czy odżywki do rzęs, najlepiej byłoby, żeby po pierwszej aplikacji efekty były już widoczne. Niestety tak dobrze nie jest. Niemniej jednak oczekiwanie na efekty miesiącami jest denerwujące i część najmniej cierpliwych osób porzuca kuracje, zanim pojawią się jakiekolwiek efekty. Dlatego szybkość działania w przypadku kosmetyku, jakim jest odżywka do rzęs ma spore znaczenie. Opracowane zestawienie pokazuje, że pierwsze efekty mogą być zauważalne od kilkunastu dni do dwóch miesięcy, dlatego każdy znając swoje usposobienie może zakupić kosmetyk dla siebie odpowiedni.
 • opinie użytkowniczek – to bardzo istotne, lecz subiektywne kryterium pomagające w podjęciu decyzji. Przy wejściu na rynek nowych produktów nie musimy najczęściej długo czekać na pierwsze opinie. Większość producentów wprowadzając na rynek nowy produkt jako formę reklamy rozdaje określoną pulę produktów konsumentom do testów w zamian za obiektywne opinie co do ich właściwości. Dzięki temu my jako konsumenci uzyskujemy dostęp do rzetelnej wiedzy na temat nowych produktów. Wiele z nas warunkuje zakup danego produktu dobrymi opiniami na jego temat zamieszczonymi w internecie.

Na jakie składniki zwrócić uwagę przy wyborze regenerum do rzęs ?

Skuteczna odżywka do rzęs powinna zawierać substancje aktywne, których działanie stymulujące wzrost czy hamujące wypadanie rzęs zostało klinicznie udowodnione. Dobra odżywka rzęs, która ma poprawić wygląd naszych rzęs poprzez ich wzmocnienie, pogrubienie powinna także zawierać w swoim składzie substancje pielęgnujące zarówno włoski, jak i wrażliwą skórę, jaką posiadamy wokół oka. Najczęściej jako składnik aktywny w odżywkach do rzęs stosowany jest biomaporost. Jako składniki pomocnicze spotkać możemy: olej rycynowy, pantenol, dodatek żelu ze świetlika, alantoinę, czy ekstrakt ze skrzypu polnego.

Jak należy prawidło dbać o rzęsy? Pielęgnacja krok po kroku

Musimy mieć świadomość, że dbając o rzęsy powinniśmy pamiętać także o brwiach. To rzęsy i brwi wspólnie tworzą oprawę naszych oczu. Dlatego bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu są preparaty 2w1, czyli takie, które możemy stosować zarówna na rzęsy, jak i na brwi.

Tak naprawdę nadaje się do tego większość odżywek do rzęs.


Prawidłowa pielęgnacja rzęs naprawdę nie zajmuje wiele czasu, a efekty, jakie możemy sobie w ten sposób zapewnić są spektakularne. Najważniejszą zasadą, która każda z nas bez względu na wszystko powinna przestrzegać jest to, że nigdy nie powinnyśmy spać w makijażu. Zostawiona podczas nocnego odpoczynku maskara  będzie się kruszyć- najczęściej niestety razem z naszymi rzęsami.


Tak więc rytuał pielęgnacyjny rozpoczynamy od gruntownego demakijażu. Musimy do tego celu używać odpowiedniego preparatu, który rozpuści tusz. Tym samym usuniemy go w prosty sposób, bez nadmiernego pocierania, które może mechanicznie uszkodzić delikatne włoski.


Cowieczornym rytuałem oprócz nałożenia kremu pod oczy powinno być zastosowanie odżywki na rzęsy. Kolejnym ważnym elementem sprzyjającym pielęgnacji rzęs jest zaprzestanie używania zalotki na pokryte masakrą włoski- zawsze robimy to przez nałożeniem tuszu. Starajmy się także wybierać tusze do rzęs dobrej jakości takie, które zawierają w składzie także środki pielęgnacyjne.

Olejek rycynowy – domowa odżywka do rzęs

Już nasze prababki stosowały olej rycynowy jako antidotum na słabe włosy zarówno to znajdujące się na głowie, jak i rzęsy czy brwi. Olejek ten posiada wiele właściwości pielęgnacyjnych, które pomagają zadbać o nasze rzęsy. Regularne stosowanie olejku rycynowego pozwala wzmocnić nasze rzęsy sprawić, że będą gęstsze.

Nie ma jednak co się oszukiwać efekty, jakie w ten sposób uzyskamy, będą co najwyżej dobre, nie uzyskamy w ten sposób spektakularnego efektu wow na rzęsach. Sposób ten na pewno nie zaszkodzi,  zapewni dla naszych rzęs kompres leczniczy.

Mamy spory wybór serum do rzęs

Mawia się, że oczy są zwierciadłem duszy. Wielu z nas zastanawiając się nad ulubioną częścią ciała swojej partnerki wymienia właśnie oczy. Tusz do rzęs jest podstawowym kosmetykiem praktycznie każdej kobiety, a to dlatego, że każda z nas marzy o zniewalającym spojrzeniu, którego wspaniałą oprawą będą gęste i długie rzęsty, rzucające cień na policzek.

Niestety, jeżeli matka natura poskąpiła nam naturalnie zniewalających rzęs raczej żadna maskara tego nie naprawi w takim stopniu jak byśmy tego oczekiwały. Na nasze szczęście producenci wychodząc naprzeciw naszym potrzebom wprowadzają na rynek skuteczne odżywki do rzęs.

Która z nich jest prawdziwym hitem? Dzięki której naprawdę będziemy mogły pochwalić się wachlarzem rzęs? Sprawdziliśmy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *