olej kokosowy

Nic dziwnego, że olej kokosowy stał się podstawą produktów dla zdrowia i urody, biorąc pod uwagę wiele sprawdzonych zalet. Od nawilżania i ochrony skóry i włosów po właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, wiele korzyści płynących z oleju kokosowego może dotyczyć również twoich rzęs.

Olej kokosowy może pomóc w utrzymaniu zdrowych rzęs, dzięki czemu rzęsy staną się pełniejsze, które wytrzymają kosmetyki i narzędzia do stylizacji rzęs.

Czy olej kokosowy jest dobry na rzęsy?

Badania na ludziach i zwierzętachTrusted Source pokazują, że olej kokosowy z pierwszego tłoczenia jest bezpieczny do stosowania w okolicach oczu. Oprócz tego, że jest bezpieczny w użyciu w tym delikatnym obszarze, olej kokosowy może działać podwójnie i zapewniać korzyści nie tylko rzęsom, ale także skórze wokół oczu.

Mocniejsze rzęsy

Istnieją dowody na to, że olej kokosowy może chronić włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi myciem, produktami do włosów i stylizacją. Chociaż wszystkie dostępne dowody koncentrują się na włosach na twojej głowie, teoretycznie mogą one dotyczyć również włosów rzęs.

Zobacz również: ranking serum na porost rzęs

Według badań Trusted Source olej kokosowy zawiera kwasy tłuszczowe, głównie kwas laurynowy, który wydaje się pomagać olejowi kokosowemu w łatwiejszym wchłanianiu przez łodygę włosa. Być może dlatego olej kokosowy wydaje się zapewniać lepszą i trwalszą ochronę w porównaniu z innymi olejami.

Jedno badanieTrusted Source wykazało, że nakładanie oleju kokosowego na włosy przed lub po umyciu chroni włosy, zmniejszając utratę białka. Jeśli chodzi o rzęsy, może to pomóc chronić rzęsy przed uszkodzeniami, które mogą wyniknąć z mycia twarzy lub demakijażu oczu.

Przeczytaj również:  Co powoduje wrastanie rzęs i jak je leczyć?

Ochrona przed bakteriami

Organizmy drobnoustrojów są naturalnie obecne na twoich rzęsach i mogą powodować infekcje bakteryjne i grzybicze. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, takie jak te znajdujące się w oleju kokosowym, mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, które mogą przed nimi chronić. Kwas laurynowy wykazuje największą aktywność przeciwbakteryjną ze wszystkich średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych.

Nakładanie oleju kokosowego na rzęsy i skórę wokół nich może uchronić Cię przed infekcjami skóry, w tym zapaleniem mieszków włosowych, czyli zapaleniem mieszków włosowych.

To naprawdę dobra wiadomość dla osób, które noszą tusz do rzęs. Według badaniaTrusted Source mikroby na twoich rzęsach mogą zanieczyścić twój tusz do rzęs, zwłaszcza jeśli używasz tej samej tubki przez ponad trzy miesiące.

W badaniu pilotażowym zbadano wzrost drobnoustrojów dwóch marek tuszu do rzęs używanego codziennie przez trzy miesiące i stwierdzono wzrost drobnoustrojów w 36,4% tub. Znaleźli różne organizmy, w tym Staphylococcus epidermidis, gatunki Streptococcus i grzyby.

Pełniejsze rzęsy

Olej kokosowy jest w stanie nawilżyć i chronić włosy przed utratą i uszkodzeniem białka. Zakładając, że te korzyści obejmują również włosy rzęs, może to spowodować, że wypada mniej rzęs, dzięki czemu Twoje rzęsy będą wydawały się grubsze i pełniejsze.

Jak stosować olej kokosowy do rzęs

Olej kokosowy można stosować na kilka sposobów, w tym odżywki do rzęs lub olej kokosowy z pierwszego tłoczenia nakładany bezpośrednio.

Możesz znaleźć dziesiątki odżywek do rzęs do kupienia w Internecie lub w punktach kosmetycznych. Wiele z tych serum zawiera olej kokosowy, a także inne składniki, takie jak olejki eteryczne i olej rycynowy lub mineralny.

Zaletą stosowania odżywki do rzęs jest to, że zwykle jest wyposażona w aplikator, który ułatwia aplikację bez bałaganu. Minusem jest to, że niekoniecznie są one w 100% naturalne. Mogą też być drogie, w zależności od marki.

Przeczytaj również:  Czym są roztocza rzęs?

Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia jest dostępny online oraz w większości sklepów ze zdrową żywnością i żywnością. Można go łatwo nałożyć czystym palcem, szczoteczką do rzęs lub szczoteczką do rzęs. Jednorazowe szczoteczki do rzęs i szczoteczki do rzęs można kupić online lub w sklepach kosmetycznych.

Aby nałożyć olej kokosowy palcami:

  • myć dłonie.
  • palcem wskazującym wyjąć niewielką ilość z pojemnika.
  • wetrzyj olej kokosowy między dwoma palcami wskazującymi.
  • Zamknij oczy i delikatnie wetrzyj olejek wzdłuż linii rzęs.
  • Aplikować szczoteczką do rzęs lub szczoteczką do rzęs:
  • zanurz nowy pędzel lub różdżkę w pojemniku z olejem kokosowym.
  • ostrożnie nałóż olejek na rzęsy tak, jakbyś tuszował rzęsy.
  • nakładaj na rzęsy górne i dolne.
  • użyj bawełnianego wacika lub wacika, aby delikatnie usunąć nadmiar oleju z rzęs lub skóry.

Środki ostrożności i skutki uboczne

Alergie na kokos i olej kokosowy są bardzo rzadkie, ale nadal mogą się zdarzyć. Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia jest ogólnie bezpieczny do stosowania na skórę i wokół oczu, ale nadal należy uważać, aby nie dostał się do oczu.

Używanie 100% organicznego oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, ponieważ inne produkty mogą zawierać składniki, które mogą powodować podrażnienie lub reakcję alergiczną.

Użyj czystej, wilgotnej ściereczki, aby usunąć nadmiar oleju z okolic oczu. Jeśli zdarzy ci się dostać olejek do oczu i poczujesz jakiekolwiek podrażnienie, natychmiast przemyj oczy wodą.

Olej kokosowy a olej rycynowy do rzęs

Podobnie jak olej kokosowy, olej rycynowy może mieć pewne korzyści, jeśli chodzi o włosy, chociaż dowody ograniczają się do włosów na skórze głowy, a nie rzęs włosy. Olejek rycynowy jest popularnym domowym środkiem stosowanym do pielęgnacji i porostu włosów, a istnieją dowody na to, że może pomóc w odwróceniu wypadania włosów.

Przeczytaj również:  Jak używać odżywek do rzęs w swojej rutynie pielęgnacyjnej

Olej rycynowy jest ogólnie bezpieczny, ale olej kokosowy może być lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o twoje rzęsy. Badania na zwierzętach wykazały, że nierozcieńczony olej rycynowy może powodować poważne podrażnienia skóry.

W 2017 r. raport przypadku opublikowany w International Journal of Trichology wykazał, że olej rycynowy jest odpowiedzialny za ostre filcowanie włosów u 20-letniej kobiety. Filcowanie włosów to rzadkie zaburzenie włosów na głowie, które charakteryzuje się silnym matowieniem włosów.

Podsumowanie

Olej kokosowy jest niedrogą i ogólnie bezpieczną opcją, jeśli szukasz naturalnego sposobu na poprawę zdrowia i wyglądu swoich rzęs.

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *