Odżywka do rzęs jest do stosowania raz na jakiś czas, a nie jako regularny zabieg pielęgnacyjny. Stosuje się ją szczególnie wtedy, gdy zachodzi potrzeba wzmocnienia wyglądu rzęs i sprawienia, by były bardziej widoczne. Po zakończeniu korzystania z niego, nie chciałbyś wrócić do niego anytime szybko. Najlepszym sposobem na wykorzystanie odżywki do rzęs jest jako okazjonalny zabieg, może co kilka tygodni lub tak. Właściwości kondycjonujące tego rozwiązania pomogą wzmocnić, zagęścić i przyciemnić Twoje rzęsy w czasie.Jeśli nadal używać go na co dzień, nie ma nic niepokojącego o tym; jednak skuteczność produktu zmniejszy się. Oznacza to, że jeśli nadal będziesz używać go codziennie lub prawie codziennie, to po 1-2 tygodniach nie zobaczysz już dużej różnicy w wyglądzie swoich rzęs.

Jak używać odżywek do rzęs?

Odżywki do rzęs mogą być stosowane jako samodzielny produkt lub mogą być używane razem z zalotką do rzęs. Najlepszym sposobem jest nałożenie odżywki na rzęsy po wykonaniu zwykłego makijażu. Zapewni to, że nawet po wyschnięciu rzęsy pozostaną miękkie i nienaruszone. Upewnij się, że nakładasz roztwór zarówno na górne, jak i dolne rzęsy. Najlepszym sposobem użycia jest wzięcie kroplomierza i wyciśnięcie około trzech do czterech kropli u podstawy rzęs, upewniając się, że płyn jest równomiernie rozprowadzany. Gdy już to zrobisz, delikatnie użyj palców, aby wymieszać roztwór z rzęsami.Jeśli chcesz użyć go wraz z rzęs curler, a następnie można zastosować rozwiązanie przed włączeniem curler. Po podkręceniu rzęs, użyj opuszków palców, aby delikatnie nacisnąć w dół rzęsy na kilka sekund. Zabłąkane kropelki można zetrzeć bibułką.

Przeczytaj również:  Najskuteczniejsze sposoby na uzyskanie zdrowszych rzęs w domu

Jak długo można stosować odżywkę do rzęs ?

Odżywki do rzęs stosuje się raz na jakiś czas w celu utrzymania wyglądu rzęs. Chociaż czas stosowania będzie zależał od marki, będziesz musiała skończyć całą butelkę, zanim wypróbujesz nową. Większość odżywek do rzęs ma datę ważności, która jest wymieniona na butelce. Będziesz musiał zakończyć całą butelkę w ciągu trzech do czterech miesięcy od otwarcia go. Jeśli masz wrażliwe oczy, możesz wypróbować formułę dla skóry wrażliwej.

Co znajduje się w odżywce do rzęs?

Odżywki do rzęs zawierają kombinację składników takich jak kwasy tłuszczowe, proteiny, peptydy, minerały, witaminy i olejki eteryczne. Składniki te pomogą we wzroście, grubości i zdrowiu rzęs. Odżywki te są dostępne zarówno dla górnych, jak i dolnych rzęs. Możesz wybrać dowolny produkt w zależności od swoich preferencji.Odżywka do rzęs dla dolnych rzęs jest dostępna jako roztwór, żel lub krem. Rozwiązania te pomagają we wzroście rzęs, a także je zagęszczają. Odżywka do górnych rzęs jest dostępna jako płyn lub krem. Te płynne lub kremowe rozwiązania pomagają we wzroście rzęs, jak również zagęszczają je.

Skutki uboczne stosowania odżywki do rzęs

Jeśli masz wrażliwe oczy i jesteś podatny na alergie, najlepiej jest skonsultować się z lekarzem przed użyciem odżywek do rzęs. Najczęstsze skutki uboczne odżywek do rzęs to zaczerwienienie i swędzenie oczu, łzawienie oczu i uczucie kłucia w oczach. Można również wystąpić pewne podrażnienie wokół powiek i kącików oczu. Przed zastosowaniem produktu zaleca się oczyścić okolice rzęs czystym i wilgotnym wacikiem.Jeśli doświadczasz któregokolwiek z wyżej wymienionych skutków ubocznych, być może jesteś wrażliwy na składniki użyte w produkcie. Zaleca się zmianę na produkt, który jest bardziej odpowiedni dla Twoich oczu. Pomoże to w zapobieganiu dalszym powikłaniom.

Przeczytaj również:  Jak używać odżywek do rzęs w swojej rutynie pielęgnacyjnej

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *