Czy wiesz, że te czarne, długie i soczyste rzęsy są wynikiem niedoboru immunoglobiny? Jeśli brzmi to jak nieudany eksperyment naukowy, to dlatego, że tak jest. Ale jeśli masz takie rzęsy pod oczami, możesz równie dobrze wykorzystać je w pełni! Rzęsy to jeden z najbardziej wrażliwych obszarów na twarzy. Mogą one złamać lub zatrzasnąć dość łatwo, jeśli nie traktowane z ostrożnością. A kiedy mówimy troska, mamy na myśli właściwą opiekę nad swoimi rzęsami. Musisz dobrze o nie dbać, pamiętając o kilku rzeczach. Oto 9 sposobów na pielęgnację rzęs i uniknięcie uszkodzeń:

Obserwuj częstotliwość przedłużania rzęs i używania tuszu do rzęs

First things first. Zanim jeszcze zaczniesz dbać o swoje rzęsy, musisz wiedzieć, jaki masz rodzaj rzęs. Jeśli masz cienkie lub proste rzęsy, możesz iść na przedłużanie rzęs. Jeśli masz kręcone lub grube rzęsy, można uzyskać fałszywe rzęsy. A jeśli masz naturalnie grube, długie i kręcone rzęsy, to można pominąć te dwa, ale nie ich regularnej opieki.Jeśli zdecydujesz się iść z fałszywych rzęs, trzeba użyć kleju rzęs, który jest kwas wolny. Zapobiegnie to rzęsy przed uszkodzeniem, i to jest niezwykle ważne, że używasz paska, który jest zatwierdzony do stosowania na oczy.

Użyj odżywki do rzęs

Odżywka do rzęs to wspaniały produkt, który pomoże Ci osiągnąć grube, ciemne i długie rzęsy w zaledwie kilka tygodni. Jest to produkt, który nakłada się bezpośrednio na rzęsy, czyli musisz nałożyć ten produkt na swoje rzęsy tak jak byś nakładała tusz do rzęs. Możesz używać tego produktu w połączeniu z fałszywymi rzęsami lub przedłużaniem rzęs, aby wydawały się jeszcze grubsze i dłuższe. Odżywka do rzęs może być stosowana zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.Podczas używania odżywki do rzęs, upewnij się, że używasz produktu zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Większość odżywek rzęs instruuje użytkownika, aby zastosować produkt raz dziennie w nocy przed pójściem do łóżka. Możesz chcieć użyć rzęs curler podczas stosowania odżywki do rzęs w celu osiągnięcia najbardziej dramatycznych wyników.

Przeczytaj również:  Jak wzmocnić wypadające rzęsy? 5 sprawdzonych domowych sposobów

Nie używaj zbyt wiele tuszu na swoich rzęsach

Zbyt duża ilość czegokolwiek może być szkodliwa, w tym tuszu do rzęs. Jest to kolejny błąd, który popełniają kobiety. Podczas gdy nakładanie zbyt dużej ilości tuszu na rzęsy może sprawić, że wydadzą się one grubsze, może je również uszkodzić. Jeśli masz gęste i podkręcone rzęsy, nie nakładaj tuszu zbyt często. Jeśli masz cienkie lub proste rzęsy, unikaj tuszu, chyba że chcesz uzyskać dramatyczny wygląd.Jednym z trików, które można wykorzystać, aby uniknąć nakładania zbyt dużo tuszu do rzęs jest podkręcenie rzęs przed nałożeniem tuszu. Pomoże to produkt iść na rzęsach lepiej, a nie będziesz musiał użyć tyle.

Staraj się nie dotykać swoich rzęs

Na tyle, na ile to możliwe, nie dotykaj swoich rzęs. To dlatego, że twoje palce mają oleje, brud i bakterie na nich, które mogą spowodować uszkodzenie twoich rzęs. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest użycie czystej różdżki tuszu do rozdzielania swoich rzęs. Unikaj używania do tego celu palców.Podczas gdy dotykanie rzęs może nie wydawać się wielkim problemem, może to prowadzić do złamania i uszkodzenia. Dotykając rzęs, możesz je wyrywać u nasady. Jeśli nosisz sztuczne rzęsy, możesz wyciągnąć klej w tym samym czasie.

Użyj oliwy z oliwek na rzęsy

Po pierwsze, jeśli masz kręcone lub grube rzęsy, możesz pominąć tę część. Jeśli masz cienkie i proste rzęsy, możesz użyć oliwy z oliwek (oczywiście tej z pierwszego tłoczenia) na swoje rzęsy. Oliwa z oliwek jest wspaniałym produktem, który nie tylko oczyszcza Twoje włosy, ale także je odżywia. To dlatego można go używać na swoich rzęsach, jak również. Oliwa z oliwek ma w sobie witaminę E, która jest wspaniałą odżywką. Może to pomóc twoim rzęsom rosnąć grubsze i dłuższe. Oliwa z oliwek może być stosowany przez zastosowanie go do wacika i delikatnie masować swoje rzęsy z nim.Pamiętaj, że chcesz użyć Oliwy z oliwek Virgin. Extra Virgin Olive Oil może faktycznie uszkodzić swoje rzęsy. Oliwa z oliwek Virgin jest bezpieczna w użyciu na twoich oczach. Oliwa z oliwek Virgin ma lżejszy smak i zapach niż Oliwa z oliwek Extra Virgin.

Przeczytaj również:  Jak szybko rosną rzęsy?

Użyj oleju rycynowego na rzęsy

Przede wszystkim, jeśli masz kręcone lub grube rzęsy, możesz pominąć tę część. Jeśli masz cienkie, proste rzęsy, możesz użyć na nich oleju rycynowego. Olej rycynowy to kolejny wspaniały produkt, który może pomóc Twoim rzęsom rosnąć grubszym i dłuższym. Możesz użyć tej samej metody do stosowania oleju rycynowego, jak zrobiłeś dla oliwy z oliwek. Możesz również użyć oleju rycynowego na brwi i powieki. Jak z Virgin Olive Oil, olej rycynowy może być stosowany do masażu rzęs.Pamiętaj, że chcesz użyć zwykłego, czarnego oleju rycynowego. Specjalne różowy olej rycynowy, który jest powszechnie sprzedawany jako produkt świadomości raka piersi nie jest to, co chcesz używać na swoich rzęsach. Różowy olej rycynowy ma dodane składniki, które mogą faktycznie uszkodzić swoje rzęsy i skórę.

Wnioski

Ten artykuł omówił, jak dbać o swoje rzęsy i uniknąć uszkodzenia. Rzęsy są jednym z najbardziej wrażliwych obszarów na twarzy. Mogą się złamać lub zatrzasnąć dość łatwo, jeśli nie są traktowane z troską. A kiedy mówimy opieka, mamy na myśli podjęcie właściwej opieki nad swoimi rzęsami. Trzeba dbać o nich dobrze, utrzymując kilka rzeczy na uwadze. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a będziesz mieć piękne i zdrowe rzęsy!

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *