Rzęsy mogą być kruche, zwłaszcza jeśli nie są naturalnie ciemne. Stałe pocieranie od powiek, gdy mrugasz i tarcie od makijażu oczu może je z czasem osłabić. Jeśli doświadczyłeś nagłego spadku lub utraty objętości w swoich rzęsach, może to być spowodowane jednym z kilku powszechnych warunków. Na szczęście istnieją proste rozwiązania dla prawie każdego rodzaju osłabienia rzęs. Niektóre z nich są tymczasowe, podczas gdy inne mogą zająć więcej czasu, aby zobaczyć wyniki. Możesz jednak wzmocnić i wydłużyć swoje rzęsy po raz kolejny dzięki tym naturalnym środkom i wskazówkom na temat tego, co osłabia rzęsy i jak to naprawić w domu.

Tłuste powieki to jedna z najczęstszych przyczyn słabych rzęs.

Typ skóry i włosów każdego człowieka jest inny. Chociaż tłusta skóra jest bardziej powszechna u osób o azjatyckim lub latynoskim dziedzictwie, można ją znaleźć u wszystkich ludzi na różnym poziomie. To samo dotyczy powiek: powieki niektórych osób mogą być naturalnie bardziej tłuste niż inne. Wpływa to również na Twoje rzęsy. Jeśli masz tłuste powieki, mogą one ocierać się o rzęsy, powodując, że rzęsy łatwiej wypadają. Ten typ powiek jest łatwy do wyleczenia z pomocą okulisty i delikatnego środka do oczyszczania powiek. Wybierz środek oczyszczający, który nie podrażni skóry i jest przeznaczony specjalnie do leczenia tłustych powiek. Produkty bez recepty, takie jak bezolejowy środek oczyszczający Neutrogena są doskonałym miejscem do rozpoczęcia.

Suchość i łamliwość rzęs idą w parze.

Zdrowa dieta jest niezbędna dla silnych, bujnych rzęs. Jeśli Twój organizm ma mało witamin, minerałów i innych składników odżywczych, Twoje rzęsy mogą być pierwszym miejscem, w którym pojawią się oznaki suchości, łamliwości i innych problemów. Aby zacząć zaradzać problemowi, spożywaj dietę o wysokiej zawartości białka, cynku i żelaza. Żelazo jest jednym z głównych składników odżywczych związanych ze zdrowymi rzęsami. Możesz również spróbować suplementów witaminowych, takich jak codzienne multiwitaminy, które zawierają żelazo. Możesz również spróbować sprayów i kremów nawilżających do powiek, aby utrzymać skórę wokół oczu wilgotną i nawilżoną. Niektóre popularne marki to Vaseline eye patches, Biotin eye patches i Lush eye patches. Jeśli masz problemy z rosnącymi rzęsami po ich wypadnięciu, spróbuj wzmacniaczy rzęs, aby dać im impuls. Składniki takie jak biotyna, arginina i inne witaminy i minerały są znane stymulować wzrost rzęs.

Przeczytaj również:  Jak zastosować i usunąć sztuczne rzęsy: Ostateczny przewodnik

Genetyka odgrywa dużą rolę w słabych rzęsach.

Jeśli twoi rodzice mają naprawdę oszałamiające, długie i soczyste rzęsy, niestety, możesz nie mieć tego samego szczęścia. Chociaż niewiele możesz z tym zrobić, zawsze możesz wypróbować różne tusze do rzęs i preparaty do rzęs, aby wzmocnić to, co masz. Formuły tuszu do rzęs, takie jak formuły zwiększające objętość i wydłużające, mogą pomóc Ci uzyskać jak najwięcej z tego, co masz. Niektóre zawierają nawet składniki kondycjonujące rzęsy, takie jak masło shea. Inne produkty do wzmacniania rzęs mogą pomóc, jak przedłużanie rzęs i serum do wzrostu rzęs.

Silniejsze rzęsy dzięki zdrowym nawykom.

Jeśli zauważasz nagły spadek objętości rzęs, ważne jest, aby najpierw wykluczyć wszelkie alergie lub infekcje skórne. Jeśli żadna z tych kwestii nie jest przyczyną, postaraj się lepiej wypoczywać, pić dużo wody i stosować dietę wysokobiałkową. Pomocne są również suplementy witaminowe, takie jak biotyna, którą można znaleźć w niektórych dostępnych bez recepty preparatach witaminowych i suplementach. Jeśli doświadczasz wielu złamań, spróbuj trzymać ręce z dala od twarzy. Obejmuje to brak zbierania, pocierania lub innych nawyków, które mogą uszkodzić linię rzęs, jak również skórę.

Tusze do rzęs z witaminami dla mocniejszych rzęs.

Podczas gdy witaminy mogą być pomocne we wzmacnianiu i kondycjonowaniu Twoich rzęs, niektóre są lepsze od innych. Jedną z najbardziej skutecznych witamin dla mocniejszych rzęs jest biotyna. Biotyna jest B-complex witaminy, które można znaleźć w wielu over-the-counter rzęsy serum i formuły, jak również w codziennych suplementów. Zaleca się, aby wziąć biotyny codziennie przez co najmniej trzy do sześciu miesięcy, aby zobaczyć wyniki. Inną witaminą, która może być dodana do formuł rzęs jest witamina E. Witamina E można znaleźć w wielu over-the-counter rzęs serum i może pomóc wzmocnić rzęsy, a także kondycjonowania otaczającej skóry.

Przeczytaj również:  Co powoduje wrastanie rzęs i jak je leczyć?

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, rzęsy są wrażliwe i delikatne. Zdrowie rzęs jest ważne, dlatego widzisz tak wiele serum do rzęs i zabiegów na rynku. Zaleca się, aby dbać o swoje rzęsy poprzez utrzymywanie ich w czystości, nawilżeniu i dobrej kondycji. Można również spróbować niektóre z witamin poniżej, aby pomóc wzmocnić i kondycji swoich rzęs. Rzęsy mogą być łamliwe z powodu różnych czynników, w tym genetyki i słabego zdrowia powiek. Na szczęście istnieją sposoby, aby wzmocnić i wydłużyć każdą rzęsę.

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *