olejek rycynowy na rzęsy

Olej rycynowy to olej roślinny pozyskiwany z ziaren drzewa rycynowego. Uważa się, że kwasy tłuszczowe wchodzące w skład oleju rycynowego są niezwykle odżywcze dla skóry.

Wiele osób twierdzi, że przy regularnym stosowaniu olejek rycynowy pomógł im wyrosnąć grubsze, dłuższe rzęsy i brwi. Czy to naprawdę działa?

Jakie korzyści zdrowotne ma olej rycynowy ?

Olej rycynowy jest prawdopodobnie najbardziej znany jako doustny środek przeczyszczający. Ale od dawna jest używany przez ludzi na całym świecie do wielu celów, w tym do leczenia trądziku i stanów zapalnych oraz redukcji zmarszczek i plam starczych.

Jest również powszechnym składnikiem wielu produktów kosmetycznych, ponieważ może nawilżyć kosmetyki, nie zatykając porów i nie podrażniając skóry.

ZASOBY ZDROWOTNE

Wierzymy w sprawiedliwość w zdrowiu — równe szanse dla wszystkich na zdrowsze życie. Wyjaśniamy nierówności zdrowotne i tworzymy zdrowszy świat — dla wszystkich.

Sprawdź: odżywka do rzęs ranking

Jak stosować olejek rycynowy na rzęsy

Zanim kupisz olej rycynowy, przeczytaj etykietę, aby potwierdzić, że jest to czysty olej rycynowy. Olej rycynowy, który został zmieszany z innymi olejkami lub składnikami, może powodować podrażnienie lub nie przynosić oczekiwanego rezultatu.

Istnieją dwa rodzaje olejków rycynowych, które służą do pielęgnacji urody. Pierwszym z nich jest tłoczony na zimno olej rycynowy, który ma przejrzysty kolor. Drugi to jamajski czarny olej rycynowy, który ma ciemnobrązowy kolor.

Jamajski czarny olej rycynowy zyskał reputację jako preferowany wybór w wielu zabiegach kosmetycznych. Ale oba rodzaje olejków rycynowych mają te same właściwości, które mogą być korzystne dla wzrostu rzęs.

Dzień przed pierwszym zabiegiem na rzęsy nanieś niewielką ilość olejku na inną część skóry, np. ramię. Jeśli nie pojawią się żadne podrażnienia skóry, olejek powinien być bezpieczny do stosowania na rzęsach.

Najlepszą porą na pielęgnację rzęs jest przed pójściem spać. Aby pielęgnować rzęsy olejkiem rycynowym:

  • zadbaj o to, aby Twoje rzęsy były czyste i całkowicie pozbawione makijażu
  • nabierz niewielką ilość oleju rycynowego, delikatnie zanurzając w nim bawełniany wacik
  • delikatnie przetrzyj wacikiem wzdłuż linii rzęs, uważając, aby olejek nie dostał się do oka (olejek, który dostanie się do oka, może być bardzo podrażniający i należy go natychmiast spłukać wodą)
  • rano zmyć olejek rycynowy wodą lub płynem do demakijażu

Czy są jakieś badania wspierające stosowanie oleju rycynowego do wzrostu rzęs?

Nie ma badań naukowych, które dowodzą, że olejek rycynowy wspomaga wzrost włosów.

Istnieją dowody na to, że kwas rycynolowy, związek chemiczny, który stanowi prawie 90 procent oleju rycynowego, może pomóc odwrócić wypadanie włosów. BadanieTrusted Source wykazało, że białko prostaglandyny D2 (PGD2) występuje w dużych ilościach u mężczyzn z łysieniem typu męskiego i jest jednym z czynników, które powstrzymywały uczestników badania przed odrastaniem włosów.

Inne badanieTrusted Source wykazało, że kwas rycynolowy może pomóc w hamowaniu PGD2 i potencjalnie pomóc w odrastaniu włosów na skórze głowy.

Należy przeprowadzić więcej badań, aby zrozumieć, czy kwas rycynolowy może być stosowany w leczeniu innych rodzajów wypadania włosów.

Co warto wiedzieć przed nałożeniem olejku rycynowego na rzęsy

Nakładając olejek rycynowy na rzęsy, uważaj, aby nie dostał się do oka. W takim przypadku przemyj oko wodą.

Olej rycynowy jest ogólnie uważany za bezpieczny. Jednak niektóre osoby mogą mieć reakcję alergiczną na olej rycynowy. Najlepiej przetestować olejek rycynowy na niewielkim obszarze skóry na 24 godziny przed nałożeniem go na twarz.

Najważniejsze!

Podczas gdy wiele produktów kosmetycznych, które obiecują wzrost rzęs, ma wysoką cenę, olej rycynowy pozostaje niedrogą i całkowicie naturalną opcją.

Olej rycynowy jest również łatwy i ogólnie bezpieczny w użyciu. Przy odrobinie cierpliwości i konsekwencji możesz cieszyć się dłuższymi, piękniejszymi rzęsami z użyciem olejku rycynowego.

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *