Przedłużanie rzęs zmienia postać rzeczy dla każdego, kto chce wzmocnić swoje rzęsy. Są one również obecnie numerem jeden wśród trendów kosmetycznych. Według ostatnich badań, popyt na przedłużanie rzęs rośnie wśród millenialsów i ma to sens. Prawidłowo wykonane rzęsy mogą sprawić, że Twoje oczy staną się bardziej wyraziste, a Ty zyskasz natychmiastowy efekt glam squad.Ale choć ich popularność szybko rośnie, nie oznacza to, że wszyscy wykonują je w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Wszyscy wiemy, jak łatwo jest paść ofiarą modnych zabiegów upiększających, które nie są zbyt dobre dla naszej skóry… Dlatego też, zanim zdecydujesz się na ten zabieg, pomyślałyśmy, że powinnaś wiedzieć o nim wszystko, co musisz wiedzieć.

Czy przedłużanie rzęs zniszczy twoje naturalne rzęsy?

Istnieją przypadki, kiedy przedłużanie rzęs może spowodować uszkodzenie naturalnych rzęs. W skrajnych przypadkach Twoje rzęsy mogą się złamać i zacząć całkowicie wypadać. Taką sytuację nazywamy liftingiem rzęs.Istnieje kilka sposobów, że uszkodzenie może wystąpić, ale najczęstszym jest użycie niskiej jakości kleju. Zaufane salony powinny używać klejów klasy medycznej, które są nakładane z czystą, skupioną końcówką. Pomaga to uniknąć nadmiernego sklejania naturalnych rzęs i ich uszkodzenia.Zawsze należy stosować się do zaleceń salonu dotyczących pielęgnacji po zabiegu. Obejmuje to unikanie pocierania oczu, spanie w tuszu do rzęs i nie stosowanie zbyt dużej ilości tuszu. Jeśli zauważysz, że Twoje rzęsy odrywają się od linii rzęs, lub że wypadają w kępkach, jest to oznaka infekcji i należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Czy przedłużanie rzęs jest bezpieczne?

Nie myśl przez minutę, że tylko twoje naturalne rzęsy są zagrożone, jeśli chodzi o przedłużanie rzęs; twoje oczy, również, potrzebują najwyższej opieki. Kiedy odwiedzasz salon, pamiętaj o tych wskazówkach.- Badania salon. Upewnij się, że mają czyste i sanitarne środowisko, odpowiednio przeszkolony personel i wysokiej jakości produkty. Jeśli nie mają strony internetowej, nie idź tam.- Zawsze wybieraj salon z dobrą reputacją i długą historią klientów, którzy są zadowoleni z usług, które otrzymali.- Upewnij się, że mają licencję i przeprowadzają wszystkie niezbędne kontrole zdrowia i bezpieczeństwa.- Najlepsze salony promują ogólne zdrowie, a nie tylko piękno.

Przeczytaj również:  5 Naturalnych sposobów na stymulację wzrostu rzęs

Jak naprawić rzęsy po przedłużaniu rzęs ?

Jeśli przestrzegałaś wszystkich powyższych zasad, Twoje rzęsy zagoją się całkowicie w ciągu trzech miesięcy. W tym okresie powinnaś unikać energicznych środków do usuwania makijażu, a także wszelkich gorących wód (dotyczy to gorących pryszniców i wanien).Jeśli chodzi o przedłużanie rzęs, musisz upewnić się, że twoje naturalne rzęsy są zdrowe i silne, aby uniknąć ich wypadnięcia. Dlatego należy przestrzegać zdrowej diety i unikać nadmiernego makijażu i środków do usuwania makijażu.Należy również unikać spania z tuszem do rzęs, ponieważ może to prowadzić do zatkania porów. Nadmierne mycie twarzy może również powodować podrażnienia, które prowadzą do pęknięć i pryszczy.Możesz spróbować zastosować maseczkę do twarzy raz lub dwa razy w tygodniu jako część swojej nocnej pielęgnacji. Szukaj maski, która promuje krążenie, nawilża skórę i ma witaminy, które są dobre dla twoich rzęs. Możesz również użyć serum do wzrostu rzęs, aby przyspieszyć ten proces.

Podsumowanie

Istnieje wiele błędnych przekonań otaczających przedłużanie rzęs, a największym z nich wszystkich jest to, że uszkadzają one twoje naturalne rzęsy. Możesz zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia rzęs, przestrzegając instrukcji po pielęgnacji i odwiedzając salon z czystym i sanitarnym środowisku, odpowiednio przeszkolony personel i wysokiej jakości produktów.Jeśli twoje naturalne rzęsy są zdrowe i silne, będą one odbijać się szybko po rozszerzenia są usuwane. Jeśli chcesz dłuższe, grubsze rzęsy, ale chcesz uniknąć ryzyka uszkodzenia, istnieje wiele rzęs enhancing serum i kremy na rynku.

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *