przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs to półtrwałe rozwiązanie, dzięki któremu rzęsy wyglądają na odmalowane bez tuszu do rzęs.

Prawidłowo nałożone przez licencjonowanego i przeszkolonego profesjonalistę, przedłużanie rzęs jest bezpiecznym sposobem na poprawę wyglądu naturalnych rzęs.

Nieprawidłowo nałożone lub z niewłaściwym klejem mogą powodować dyskomfort, infekcje i trwałą utratę rzęs.

W przeciwieństwie do tymczasowych, sztucznych rzęs, które przyczepiają się do powieki na jednym pasku, przedłużanie rzęs to pojedyncze rzęsy. Przyklejają się bezpośrednio do twoich naturalnych rzęs, pojedynczo. Ten proces trwa kilka godzin.

Przedłużanie rzęs jest zaprojektowane tak, aby pozostało nienaruszone przez średni cykl wzrostu naturalnych rzęs, około sześciu tygodni do dwóch miesięcy. W tym czasie wymagana jest pielęgnacja, aby przedłużenia wyglądały świeżo i naturalnie.

Przedłużanie rzęs wykonuje się z kilku różnych rodzajów materiałów. Należą do nich syntetyki, takie jak sztuczna norka i włókna z tworzywa sztucznego, lub materiały naturalne, takie jak jedwab i norka.

Niezależnie od materiału, przedłużanie rzęs powinno być mocowane za pomocą niedrażniącego, wodoodpornego kleju do rzęs lub kleju chirurgicznego, który jest odporny na pot i olej.

Kleje medyczne mogą być najlepszym rozwiązaniem. Są bezdymne i niedrażniące dla większości typów skóry.

Jakie są zagrożenia związane z przedłużaniem rzęs?

RYZYKO PRZEDŁUŻANIA RZĘS

Według American Academy of Ophthalmology, główne zagrożenia związane z przedłużaniem rzęs to:

 • obrzęk
 • chwilowa lub trwała utrata rzęs
 • podrażnienie skóry powieki
 • infekcja powieki lub rogówki

Większość komplikacji związanych z przedłużaniem rzęs wynika z reakcji skórnej lub alergii na chemikalia użyte w kleju. Warunki niehigieniczne mogą również powodować komplikacje.

Przeczytaj również:  7 porad, jak zagęścić i wzmocnić rzęsy, aby uzyskać długotrwały efekt

Objawy, które mogą wystąpić, obejmują:

 • pieczenie i pieczenie w oku i na powiece
 • silny obrzęk
 • czerwone lub przekrwione oczy
 • swędzący
 • ból
 • wysypka

O ile nie masz podstawowej choroby, która sprawia, że ​​przedłużanie rzęs jest dla Ciebie niewłaściwym wyborem, zwykle możesz uniknąć tego ryzyka, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Poproś profesjonalnego, certyfikowanego kosmetologa lub kosmetyczkę, aby przymocowała Twoje rzęsy w czystym środowisku.

Poproś o listę składników użytych w kleju. Nie używaj kleju zawierającego formaldehyd. Formaldehyd jest toksyną, która może powodować reakcje alergiczne i podrażnienie skóry.

Jeśli jesteś uczulony na lateks, upewnij się, że nie jest to jeden z wymienionych składników.

Upewnij się, że Twój lekarz używa kleju chirurgicznego, a nie kleju do paznokci. To jest obowiązkowa czerwona flaga.

Upewnij się, że Twój lekarz myje ręce, sterylizuje sprzęt i zapewnia czyste ręczniki lub pościel, na których możesz odpocząć.

Jeśli masz wrażliwą skórę lub masz alergię na produkty takie jak makijaż, poproś o wykonanie testu płatkowego na ramieniu kilka dni przed zabiegiem.

Osoby z pewnymi chorobami skóry prawdopodobnie nie powinny przedłużać rzęs, chyba że ich lekarz zatwierdzi procedurę z wyprzedzeniem.

POWODY, ABY UNIKAĆ PRZEDŁUŻANIA RZĘS

Skonsultuj się z lekarzem w sprawie przedłużania rzęs, jeśli masz:

 • zapalenie skóry powiek
 • zapalenie powiek
 • łysienie plackowate
 • trichotillomania
 • Unikaj przedłużania rzęs podczas zabiegów medycznych oka, takich jak operacja LASIK lub chemioterapia i radioterapia.

Korzyści z przedłużania rzęs

Ponieważ eliminują konieczność stosowania tuszu do rzęs, przedłużanie rzęs to znaczna, codzienna oszczędność czasu podczas nakładania i zdejmowania makijażu.

Sprawdź również: ranking odżywek do rzęs

Jeśli regularnie nosisz sztuczne rzęsy, zaoszczędzisz jeszcze więcej czasu. Dodatkowo możesz pożegnać się z grzebaniem w kleju i przedwczesnym odklejaniem sztucznych rzęs.

Masz również wiele opcji z przedłużaniem rzęs. Możesz wybrać długość, rodzaj loków i grubość przedłużeń, które chcesz.

Przeczytaj również:  Czy olej kokosowy jest dobry dla twoich rzęs?

Ile kosztują przedłużanie rzęs?

Koszt przedłużenia rzęs będzie zależał od regionu, w którym mieszkasz, z którego wykonane są przedłużenia. Rzęsy z norek są często najdroższe.

Ogólnie rzecz biorąc, zakres przedłużania rzęs waha się od 500 do 1200 zł lub więcej. Rutynowa konserwacja, taka jak dodawanie wypełniaczy, może kosztować od 200 do 400 zł za sesję.

Jak stosuje się przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs zajmuje około dwóch godzin. Zabieg odbędzie się w komfortowych warunkach. Usiądziesz lub odchylisz się z powrotem.

Niektóre salony zapewniają łagodną muzykę, która pomaga się zrelaksować. Jeśli tak nie jest, możesz posłuchać własnej muzyki lub podcastu podczas trwania procedury.

Oto ogólne etapy procesu:

Twój lekarz delikatnie oczyści oboje oczu.

Aby uniknąć przypadkowego przyklejenia naturalnych dolnych rzęs do górnych, lekarz przyklei dolne rzęsy do skóry za pomocą taśmy chirurgicznej.

Twoje naturalne rzęsy zostaną wyizolowane, zazwyczaj pęsetą lub innym urządzeniem.

Sztuczna rzęsa zostanie przyklejona do górnej części izolowanej rzęsy za pomocą maleńkiej kropli kleju.

Ten proces zostanie powtórzony dla całej powieki obu oczu.

Rzęsy przyjmujące oko muszą być zamknięte na czas zabiegu.

Kto może zastosować je?

Przedłużanie rzęs powinno być stosowane wyłącznie przez certyfikowanego technika rzęs, który przeszedł specjalne szkolenie w zakresie tej procedury. Może być lekarzem, stylistą rzęs, estetykiem lub kosmetologiem.

W Stanach Zjednoczonych przepisy dotyczące salonów stosujących przedłużanie rzęs różnią się w zależności od stanu. Zajrzyj na stronę internetową swojego stanu, aby dowiedzieć się, jakie przepisy obowiązują w przypadku stylistów i salonów rzęs.

Przeczytaj recenzje online przed wyjazdem. Wybieraj tylko renomowany salon lub klinikę o dobrej reputacji pod względem czystości i bezpieczeństwa.

Umawiając się na wizytę, zadawaj pytania. Dowiedz się o składnikach kleju. Zapytaj również, czy używane instrumenty są wysterylizowane.

Przeczytaj również:  Witaminy na wypadanie rzęs: Które witaminy mogą pomóc Ci szybciej rosnąć rzęsy?

Pozostań za procesem. Jeśli w salonie nie czujesz się czysty lub technik nie odpowiada na Twoje pytania lub potrzeby, zakończ wizytę. Powinieneś to zrobić również, jeśli zaczniesz czuć się niekomfortowo, fizycznie lub psychicznie, podczas nakładania rzęs.

Pamiętaj, że okazja często nie jest. Jeśli cena jest zbyt wysoka, aby była prawdziwa, upewnij się, że przyczyną nie jest zła higiena, brak jakości lub licencji lub brak doświadczenia. Tu nie chodzi tylko o twoje rzęsy; chodzi również o twoje oczy.

Jak usuwa się przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs w końcu samoistnie wypadnie. Jeśli chcesz je usunąć, najlepiej zlecić to profesjonalistom. Technik rzęs, który zaaplikował Twoje rzęsy, również będzie wiedział, jak je usunąć. Ta usługa jest zazwyczaj płatna.

Oto ogólne kroki usuwania:

Twoje górne i dolne powieki zostaną zakryte. Środek do usuwania kleju do rzęs zostanie nałożony i pozostawiony na kilka minut.

Technik następnie usunie rzęsy pojedynczo za pomocą wysterylizowanej pęsety, małej szczoteczki lub innego urządzenia.

Pamiętaj, że środek do usuwania kleju do rzęs może zawierać substancje chemiczne, na które jesteś uczulony lub które mogą podrażniać Twoją skórę. Najpierw poproś technika o listę składników. Nie używaj zmywacza zawierającego formaldehyd.

Możesz też spróbować usunąć swoje rozszerzenia w domu. Paruj twarz lub nałóż ciepły kompres na oczy, a następnie usuń rzęsy oliwką lub olejem sezamowym na waciku. Pozwoli to poluźnić rzęsy, umożliwiając ich delikatne wyciągnięcie. Uważaj tylko, aby usunąć tylko przedłużki, a nie swoje prawdziwe rzęsy.

Podsumowanie

Półtrwałe przedłużanie rzęs eliminuje konieczność używania tuszu do rzęs.

Przedłużanie rzęs wymaga konserwacji i może być kosztowne.

Aby uniknąć komplikacji, takich jak infekcje, konieczne jest, aby licencjonowany klinicysta rzęs nakładał rzęsy w czystym środowisku.

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *